PiTtiG tegen het licht: opleiden blijft belangrijk

PiTtiG helpt medewerkers al jaren om hun kennis en vaardigheden te ontwikkelen. Momenteel bekijken we hoe het opleidingsprogramma er in de toekomst uit moet zien. Waarom gebeurt dat en wat betekent het voor leden? WTG-bestuurslid Robert-Jan Steegman vertelt wat er speelt.

De overgang van FKB naar FTG is een natuurlijk moment om brancheprojecten tegen het licht te houden. Dat geldt ook voor PiTtiG. Dit is echter geen teken dat het programma ter discussie staat. “Integendeel”, aldus Robert-Jan. “We vinden opleiden hartstikke belangrijk. We kijken voortdurend hoe we het aanbod in de toekomst relevant en toegankelijk houden.”

Bewijst zijn waarde
PiTtiG is het opleidingsprogramma voor de Technische Groothandel. Het aanbod bestaat uit trainingen en opleidingen op het gebied van onder meer verkoop, logistiek, inkoop, HR en leiderschap. De programma’s sluiten specifiek aan op de praktijk. Volgens Robert-Jan bewijst PiTtiG al jaren zijn waarde.

“Jaarlijks nemen honderden medewerkers deel aan trainingen en keren veel bedrijven terug voor nieuwe opleidingen”, zegt hij. “De Technische Groothandel is een bijzondere branche. Een verkoper in de Technische Groothandel heeft vaak langdurige klantrelaties en adviseert over de toepassing van complexe producten – en een combinatie daarvan. Voor deze manier van verkopen bestond geen opleiding. Juist daarom werkt een branche specifieke aanpak zo goed.”

‘Gewoon gezond’
Robert-Jan benadrukt dat de evaluatie niet voortkomt uit onvrede over de resultaten. “Holland Talent Group heeft het programma de afgelopen jaren goed uitgevoerd. Maar het is gewoon gezond om af en toe te kijken of het aanbod nog aansluit bij de ontwikkelingen in de markt en bij de behoeften van onze leden.”

Huidig aanbod blijft beschikbaar
“De komende periode bekijken we met CAO-partijen hoe PiTtiG verder vorm krijgt”, vervolgt hij. “Op basis van de evaluatie besluiten we hoe het traject wordt voortgezet. Een nieuwe uitvraag aan opleidingsaanbieders behoort tot de mogelijkheden, maar daarover zijn nog geen besluiten genomen. Ondertussen blijft het huidige aanbod gewoon beschikbaar voor leden.”

PiTtiG tegen het licht: opleiden blijft belangrijk|Vereniging Werkgevers Technische Groothandel

Gepubliceerd op: